A Japan Airlines új Boeing és Airbus repülőgépekkel bővíti flottáját

Category: Hírek | 0
A Japan Airlines új Boeing és Airbus repülőgépekkel bővíti flottáját
A Japan Airlines új Boeing és Airbus repülőgépekkel bővíti flottáját

A Japan Airlines (JAL) 42 új Boeing és Airbus repülőgép beszerzésével bővíti nemzetközi hálózatát, ami jelentős beruházás a flotta bővítésébe.

A tokiói székhelyű légitársaság csütörtökön kiadott közleményében megerősítette a 21 Airbus A350-900-as és 10 Boeing 787-es nagy törzsű repülőgépből álló megrendelést, amelynek többségét az Airbus kapta.

Beszállítók diverzifikálása termelési problémák közepette

A JAL 11 A321neo-t is vásárol, ezzel szakítva az egyfolyosós repülőgépek kizárólagos Boeing-függőségével.

Ez a döntés a Boeingnél jelenleg is fennálló gyártási problémák és minőségi problémák közepette született, amelyekre az Alaska Airlines 737 Max típusú repülőgépének közelmúltbeli balesete is rávilágított.

A lépés alátámasztja a JAL azon stratégiáját, hogy diverzifikálja beszállítóit, és minimalizálja az egyetlen gyártótól való függésből eredő kockázatokat.

Stratégiai időzítés a miniszterelnök amerikai látogatása előtt.

A bejelentés időzítése stratégiai jelentőségű, mivel egybeesik Fumio Kishida japán miniszterelnök jövő hónapban esedékes hivatalos látogatásával az Egyesült Államokban.

A lépést a kétoldalú üzleti kapcsolatok fontosságának megerősítésére tett erőfeszítésnek tekintik, különösen a Joe Biden amerikai elnökkel folytatott megbeszélésekkel összefüggésben.

Az amerikai választások közeledtével Japán és más amerikai szövetségesek felkészülnek Donald Trump esetleges hatalomra kerülésére.

Trump ismert a kereskedelmi egyensúlytalanságokkal kapcsolatos kritikus álláspontjáról.

A kulcsfontosságú régiókban történő terjeszkedésre összpontosít

A JAL kiemelte stratégiai célkitűzéseit, és hangsúlyozta, hogy az új repülőgép-üzletek célja nemzetközi tevékenységének erősítése és bővítése.

A JAL elsősorban olyan régiókra összpontosít, mint Észak-Amerika, Ázsia és India, ahol jelentős növekedési lehetőségek várhatók.

Az új repülőgépek bevezetése hat év alatt, a 2027-es pénzügyi évtől kezdődően fokozatosan történik.

Nagyobb hatékonyság és rugalmasság a japán utazók számára

A Japan Airlines új Boeing és Airbus repülőgépekkel történő flottabővítése hatással van az elektronikus utazási engedélyezési rendszeren (ESTA) keresztül az Egyesült Államokba látogató japán utazókra.

Ahogy a Japan Airlines bővíti kapacitását és tevékenységét, nagyobb elérhetőséget és választási lehetőséget kínálhat az Egyesült Államokba látogató japán turisták számára.

A további járatok, különösen az olyan kulcsfontosságú régiókba, mint Észak-Amerika, nagyobb rugalmasságot biztosíthatnak a japán utazóknak az utazási terveikben.

Ez a bővítés enyhítheti a torlódásokat és kényelmesebb utazási lehetőségeket biztosíthat.

Ez összhangban van az ESTA-program célkitűzéseivel: a vízummentességi program (VWP) országainak – köztük Japánnak – állampolgárai számára hatékony és biztonságos utazást tesz lehetővé rövid távú tartózkodás céljából az Egyesült Államokba.

Emellett a robusztus és változatos flotta biztosítja a légitársaság működési rugalmasságát.

Ez csökkenti az utazók útvonalát befolyásoló zavarok kockázatát, beleértve az ESTA-engedélyezéssel és vízumkövetelményekkel kapcsolatos zavarokat is.

A flotta bővítésének stratégiai időzítése egybeesik a diplomáciai látogatásokkal és a lehetséges politikai változásokkal.

Ez rávilágít a Japán és az Egyesült Államok közötti szoros kapcsolatok fenntartásának fontosságára, ami hatással lehet az utazási szabályokra és az olyan programokra, mint az ESTA.

Az elöregedő flotta lecserélési stratégiája

Az új repülőgépek megvásárlása a JAL azon erőfeszítéseinek utolsó szakaszát jelzi, hogy lecseréljen mintegy 50 elöregedő repülőgépet, beleértve a Boeing 767-eseket és a megmaradt 737-eseket.

A légitársaság az egyik A350-es repülőgépének pótlását is keresi, amely január elején ütközött a tokiói Haneda nemzetközi repülőtéren, ami ellátási zavarokat okozott.

A bevételekre és a működésre gyakorolt hatás

Yuji Saito pénzügyi igazgató szerint az A350-es elvesztése miatt a légitársaság számára némi ellátási kihívást jelentett.

Egy múlt havi eredményt hozó sajtótájékoztatón a légitársaság mintegy 2 milliárd jen (13,6 millió dollár) bevételkiesést prognosztizált a baleset miatt.

A tervezett flottabővítéssel és a beszállítók diverzifikálásával azonban a JAL célja, hogy megerősítse működési rugalmasságát, és tartós növekedést érjen el a versenyképes légiközlekedési piacon.