Az EB-5 befektetői vízum regionális központ program visszatérése

Category: USA vízumok | 0

2022. március 10-én az Egyesült Államok szenátusa úgy döntött, hogy ismét feléleszti az EB-5 regionális központ programot. Az új szabályok most a 2022-es pénzügyi év konszolidált előirányzati törvényjavaslatának részét képezik. A képviselőház előző nap fogadta el ugyanezt a törvényjavaslatot. A legújabb fejlemények azután következnek be, hogy az EB-5 regionális központok kísérleti programja tavaly júniusban lejárt.

Az új integritási törvény számos fontos változást tartalmaz az EB-5 vízumprogramban:

  • Az EB-5 regionális központok programját 2027 szeptember végéig újra engedélyezték.
  • A törvény most tartalmaz egy olyan szakaszt, amely engedélyezi az összes nyilvántartásba vett petíció érvényesítését arra az esetre, ha a program innentől kezdve ismét elévülne.
  • A befektetendő minimálisan befektetendő összeget 1 050 000 dollárra, illetve 800 000 dollárra módosították, ha az EB-5 program infrastrukturális projektben vagy TEA (Targeted Employment Area, célzott foglalkoztatási terület) területén valósul meg. Az infrastrukturális projekt olyan közmunkaprojektre utal, amelyben az EB-5 tőkét egy olyan kormányzati szervezet kapja, amely munkahelyteremtő szervezetként működik. A TEA egy magas munkanélküliséggel sújtott régió vidéki területére terjed ki, és ugyanazok a szabályok szerint kell megfelelnie, mint amelyek a 2019-ben bejelentett EB-5 szabályozásra vonatkoztak.
  • A törvény most az infrastrukturális, a magas munkanélküliséggel járó és a vidéki projektek számára külön vízumokat ír elő.
  • A vidéki petíciók elbírálása és feldolgozása prioritást élvez.
  • A befektetői tőke átcsoportosítására vonatkozó földrajzi korlátozások megszűnnek.
  • A befektetők mostantól a munkahelyteremtés szempontjából mind a közvetlen, mind a közvetett pozíciókat beszámíthatják.
  • Az új törvény számos szigorú követelményt is tartalmaz a regionális központokra vonatkozóan. Ezek mind a nyilvántartással, az értékpapír-megfelelőséggel, az adminisztrációval és a tulajdonjoggal kapcsolatosak.
  • A regionális központokat az USCIS-nek legalább 5 évente egyszer auditálnia kell.
  • Mostanra egy új integritási alapot is létrehoztak, amelybe a regionális központoknak méretüktől függően évi 10 000 és 20 000 dollár közötti összeggel kell hozzájárulniuk. Ez lehetővé teszi az USCIS számára, hogy felügyelje és vizsgálja az EB-5-ös ágazatban részt vevő összes felet, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megfelelnek-e a követelményeknek.

A legújabb jogszabály újjáéleszti a regionális központ programot. Ezen túlmenően új integritás-ellenőrzéseket is bevezet, amelyek a felülvizsgált EB-5 program minden aspektusára alkalmazhatók.

A fentiek kiváló hírek, különösen azon befektetők számára, akiknek a pénzeszközeit egy adott projektre kötötték le, de eddig a Regionális Központ program lezárása miatt nem tudtak zöldkártyát igényelni.

Egyéb amerikai vízum és bevándorlási hírek

Az Egyesült Államok korlátozza a kínai tisztviselők vízumkötelezettségét

Antony Blinken amerikai külügyminiszter 2022. március 21-én, hétfőn jelentette be, hogy az ország korlátozza egyes kínai tisztviselők vízumát. Blinken azzal indokolta ezt, hogy ezek a tisztviselők részt vehettek bizonyos „elnyomó cselekményekben” az országukban élő vallási és etnikai kisebbségi csoportok ellen. Blinken a washingtoni Amerikai Holokauszt Emlékmúzeumban a „Burma útja a népirtáshoz” című kiállítás megtekintése után beszélt.

Nehezen kapnak vízumot az Egyesült Államokba igyekvő ukránok

Eddig jóval több mint 3 millió ukrán kényszerült elhagyni az országát az Oroszországgal való katonai konfliktus miatt. Többségük Európában talált menedéket, mások azonban az Egyesült Államokban próbálnak családtagjaikhoz csatlakozni – és ez lényegesen nehezebb, mint amire számítottak.

Bevándorlási ügyvédek az Egyesült Államokban azt mondják, hogy azok az ukrán amerikaiak, akik családtagjaikat az országba szeretnék hozni, meglepően sok jogi akadállyal kell megküzdeniük, például lejárt útlevelekkel, szigorú vízumkövetelményekkel, Covid-19 korlátozásokkal és hiányzó dokumentumokkal.

Andrzej Duda, Lengyelország elnöke szerint a problémáról tárgyalt Kamala Harris amerikai alelnökkel, amikor az nemrégiben hazalátogatott.

Bár Biden amerikai elnök azt mondta, hogy országa élelmiszert, pénzt és egyéb segélyt küld az ukránoknak, az amerikai kormányzat álláspontja szerint a menekültek többsége inkább Európában maradna.