Az új J-1 vízummentességi program bővíti a külföldi orvosok lehetőségeit New York állam északi részén és északi részén

Category: Hírek | 0
Az új J-1 vízummentességi program bővíti a külföldi orvosok lehetőségeit New York állam északi részén és északi részén
Az új J-1 vízummentességi program bővíti a külföldi orvosok lehetőségeit New York állam északi részén és északi részén

A külföldi orvosok és a New York állam északi részén és Észak-New Yorkban működő egészségügyi intézmények számára kedvező fejlemény, hogy az Északi Határmenti Regionális Bizottság (NBRC ) hivatalosan elindította az úttörő J-1 vízummentességi programot.

A program célja, hogy megoldja a nemzetközi orvosdiplomások (IMG-k) régóta fennálló kihívását, akik J-1 cserevízummal érkeznek az Egyesült Államokba rezidens- vagy ösztöndíjas képzésre – a megterhelő kétéves hazai rezidensségi követelményt.

A bejelentés a 2022 szeptemberében először említett várakozást követi, amely az NBRC joghatósága alá tartozó, orvosilag alulellátott területeken való munkavégzésre jogosult orvosok számára egy olyan útvonal létrehozására irányuló többéves tervezés és erőfeszítés megvalósulását jelzi.

A J-1 vízum kihívás megértése

A J-1 cserevízummal rendelkező nemzetközi orvosdiplomások jelentős akadályba ütköznek – a kétéves hazai tartózkodási követelménybe.

Ez a követelmény arra kötelezi a külföldi orvosokat, hogy az Egyesült Államokban folytatott orvosi oktatás vagy képzés befejezése után két évig visszatérjenek hazájukba.

Számos orvos-specifikus mentességi kategória létezik, amelyek az orvosilag alulellátott területeken nyújtott szolgáltatásokat célozzák.

Néhány ilyen program, például az Appalache-i Regionális Bizottság és a Delta Regionális Hatóság által kínáltak közül néhánynak földrajzi korlátai vannak. Az NBRC új J-1 mentességi programja ezt a kihívást úgy kezeli, hogy további lehetőséget biztosít a jogosult orvosok számára.

Ez a program kifejezetten az egészségügyi szakemberhiányos területeket (HPSA) és az orvosilag alulellátott területeket (MUA) célozza meg a jogalkotó által meghatározott északi határvidéken belül, amely New York, Vermont, New Hampshire és Maine területeit foglalja magában.

A program támogathatósága és követelményei

Az NBRC-program keretében mentességet kérő orvosoknak legalább három évig kell vállalniuk, hogy az Egyesült Államok Egészségügyi és Emberi Szolgálatok Minisztériumának az északi határvidéken kijelölt HPSA vagy MUA területén heti 40 órát szentelnek a betegek ellátására.

New Yorkban ez olyan megyéket foglal magában, mint Cayuga, Clinton, Essex, Franklin és mások, összesen 27 megyét.

Az NBRC J-1 mentességi programjának kezdeti szakasza az alapellátásra összpontosít, amely magában foglalja az általános vagy háziorvosi gyakorlatot, az általános belgyógyászatot, a gyermekgyógyászatot, a szülész-nőgyógyászatot és a mentális egészségügyet.

Az NBRC azonban jelezte, hogy a program „második fázisában” tervezi a program kiterjesztését a speciális ellátási alkalmazásokra, ami a program hatásának kiszélesítését jelenti.

Jelentősége New Yorkban és azon túl

Ez a kezdeményezés különösen fontos a New York-i egészségügyi intézmények számára, ahol a Conrad State 30 waiver program 30 rendelkezésre álló helyére folyamatosan túljelentkezés van.

New York államban megugrott a kereslet, az elmúlt években 50 és 100 között volt a kérelmek száma a korlátozott, 30 Conrad-mentességre.

Az NBRC mentesítési program, miután a második fázisban a szakorvosokra is kiterjesztették, enyhíteni fogja ezt a nyomást, mivel alternatív lehetőséget biztosít az orvosok és az egészségügyi intézmények számára az egész államban.

Az NBRC joghatósága alá tartozó munkáltatók közvetlenül az NBRC-nél kérhetik a J-1 mentességet az arra jogosult orvosok számára, ami egyszerűsíti a folyamatot és csökkenti a Conrad 30 helyért folyó versenyt.

A lehetőségek bővülése örvendetes fejlemény az egészségügyi intézmények számára, mivel a J-1 mentesítési lehetőségek hozzáférhetőbb és változatosabb körét teremti meg.

Előre tekintve: ESTA kapcsolat

Miközben a külföldi orvosok az NBRC J-1 vízummentességi programjának lehetőségeit vizsgálják, fontos, hogy figyelembe vegyék a kapcsolódó folyamatokat, például az elektronikus utazási engedélyezési rendszert (ESTA).

Az ESTA egy automatizált rendszer, amely meghatározza, hogy a látogatók jogosultak-e a vízummentességi program (VWP) keretében az Egyesült Államokba utazni. Az orvosoknak és más nemzetközi utazóknak ügyelniük kell az ESTA-státuszukra, biztosítva az amerikai bevándorlási követelményeknek való megfelelést.

Ahogy az NBRC program kibontakozik és bővül, az amerikai bevándorlási folyamatok – beleértve az ESTA-t is – tágabb összefüggéseinek megértése egyre fontosabbá válik azok számára, akik orvosi szakértelmükkel szeretnének hozzájárulni az északi határvidék rászoruló közösségeinek támogatásához.