Mennyei élvezetek: Csillagos bemutatót kínál a februári éjszakai égbolt

Category: Hírek | 0
Mennyei élvezetek: Csillagos bemutatót kínál a februári éjszakai égbolt
Mennyei élvezetek: Csillagos bemutatót kínál a februári éjszakai égbolt

Miközben az áprilisi teljes napfogyatkozásra való várakozás egyre fokozódik, a csillagászati csodák terén a február sem fog háttérbe szorulni.

Az éjszakai égbolt szerelmesei és a csillagászok ebben a hónapban nagy élvezetben részesülnek: meteorzáporok, bolygóegyüttállások, valamint az északi és déli fények megfigyelésének lehetőségei várják az érdeklődőket.

Kiemelkedő esemény a Tejút magjának visszatérése, amely februártól októberig lenyűgözi az észak-amerikai megfigyelőket.

A Tejútrendszer magja kerül a középpontba

Aki szívesen szemtanúja lenne a Tejút magjának ragyogásának, most érdemes korán beállítani az ébresztőt.

Az SLR Lounge szerint a mag az északi féltekén hajnali 3 és 4 óra között válik láthatóvá, és a hónap folyamán minden éjszaka korábban kel fel, ősszel éri el a csúcspontját.

Csillagos menetrend

Február 1: A Hold találkozik a fényes Spicával

A hónap kezdetén égi tánc bontakozik ki, amikor a fogyó gibbusz hold kecsesen elsuhan a Spica, a Szűz csillagkép legfényesebb csillaga mellett.

Ez a lenyűgöző látványosság, amely január 31-én éjjel és február 1-jén kora reggel között látható a déli égbolton, lenyűgöző párosítást mutat, amely szabad szemmel is megfigyelhető, vagy csillagvizsgáló távcsővel még jobban megfigyelhető.

Február 8.: Alfa Centauridák meteorraj csúcspontja

Január 28. és február 21. között az Alfa Centauridák meteorraj a Centaurus csillagkép közelében található égbolton látható.

Bár a meteorok óránkénti száma viszonylag alacsony, a február 8-i csúcsidőszakban körülbelül hat darab, ez az égi látványosság a déli féltekén élők számára kötelező látnivaló.

A halvány, fogyó félhold biztosítja a zavartalan látványt, különösen a sötét égboltú helyeken.

Február 9: Újhold és bolygó együttállás

A február 9-i sötét, újholdas éjszaka optimális csillagvizsgálatot tesz lehetővé.

A nyugat-északnyugati égbolton szabad szemmel is láthatóvá válik a spirális Androméda-galaxis. Ugyanakkor a Plejádok csillaghalmaz, az Uránusz és a Jupiter a Bika csillagkép közelében, délnyugaton sorakozik fel.

A késő éjszakai megfigyelők hajnali 4 óra körül észlelhetik a Tejút magját a keleti-délkeleti horizont felett lebegve. ET.

Február 14.: Jupiter-Hold találkozó

Valentin-nap égi randevút hoz, amikor a Hold és a Jupiter osztozik a nyugati égbolton.

Ez a varázslatos párosítás a napnyugta után öt foknyi távolságra van egymástól, és az éjszaka folyamán a horizont felé halad.

További égi vendégek, köztük az Uránusz és a Neptunusz is hozzájárulnak a romantikus éjszakai égbolt ünnepségéhez.

Február 16: A Hold a Plejádok közelében

A Plejádok, a hét testvér csillaghalmaz észlelése február 16-17. között könnyedén megoldható.

A csaknem félig megvilágított Hold február 16-án este két fokon belül halad a halmazhoz képest.

Az éjszaka előrehaladtával a Plejádok leereszkednek, lenyűgöző látványt nyújtva a Bika csillagképben.

Február 24: Teljes hó „Micromoon”

A februári égi látványosság nagy fináléja a teljes hóhold, amely február 24-én 7:30-kor világítja be az eget. ET.

Bár nem a pontos csúcspontján látható, a megfigyelők a napnyugta előtti éjszakán vagy napnyugta körül elkaphatják a ragyogását.

Ez a Földtől legtávolabbi pontján lévő „mikroműhold” a nevét a februárban hagyományosan nagy havazásról kapta.

ESTA és a csillagok

Az égi csodák közepette az Egyesült Államokba látogatást tervező utazóknak érdemes megfontolniuk az elektronikus utazási engedélyezési rendszert (ESTA).

Ez az online rendszer megkönnyíti a vízummentes beutazást a jogosult állampolgárok számára, és növeli a rövid távú tartózkodáshoz szükséges amerikai beutazás kényelmét.

Az ESTA különösen előnyös a turisták és az üzleti utazók számára, mivel egyszerűsíti a beutazási folyamatot hagyományos vízum nélkül.

A vízummentességi program (VWP) országaiból érkező látogatók online igényelhetik az ESTA-t, és perceken belül megkapják a jóváhagyást.

Ahogy az éjszakai égbolt csillagászati csodákkal kápráztat el, az ESTA hasonlóan hatékony és lenyűgöző átjárót biztosít azok számára, akik az Egyesült Államok szépségeit szeretnék felfedezni.

Miközben az éjszakai égbolt kibontakoztatja égi látványosságait, az Egyesült Államok csodái várják az utazókat, amelyek az ESTA-programon keresztül zökkenőmentesen elérhetők. Fedezze fel a fenti világegyetemet és a lenti szépséget, miközben az Egyesült Államokba tartó utazását tervezi.